19.11.2019

Польською мовою у Європі говорить близько 42 млн осіб, і ця кількість постійно зростає. Якщо ви бажаєте отримати освіту чи працювати у Польщі, брати участь у міжнародних програмах обміну, скласти іспит на карту поляка чи співпрацювати з польськими підприємствами – без знання мови не обійтись.

Не дивлячись на те, що польська належить до гілки слов’янських мов і, на перший погляд, дещо схожа на українську, у світі вона вважається однією з найскладніших мов для вивчення.

Дивіться короткі відео про особливості польської мови у нашому відеоблозі

Курси польської мови: 5 переваг навчання з викладачем-філологом

Викладач (за фахом та спеціальною підготовкою), орієнтуючись на вас, скоригує програму і ви швидко «прокачає» слабкі сторони.

 1. З викладачем можна швидше позбутися помилок у вимові.
 2. Робота в групі необхідна для тренування комунікативних навичок. Це допоможе в майбутньому подолати мовний бар’єр.
 3. Викладач завжди порадить кращі матеріали чи онлайн ресурси з вивчення польської саме для ваших потреб.
 4. Викладач володіє не тільки мовою, а й знає культуру, побут, традиції поляків, тож і вивчення розмовної мови буде більш ефективним. Наприклад, у повсякденній мові поляки використовують всілякі пестливо-зменшувальні слова, а ще… (інформація для дорослих) польська мова вирізняється також вагомим арсеналом нецензурної лексики. Звичайно, сленг не включать до тестів чи екзаменаційних завдань, але правильно розуміти співрозмовника, навіть якщо це лайка, ніколи не завадить.
 5. Досвідчений викладач «зарядить» вас бажанням вивчити мову, буде ефективно мотивувати, тому ви відчуватимете задоволення від уроків польської.

УВАГА! Останнім часом багато випадків, коли навчають польської мови не викладачі за фахом, а люди, які або навчались, або працювали у Польщі. Будьте обережні! Адже є методика викладання, якою володіють фахівці, допомагає не тільки отримати інформацію, а, саме, засвоїти матеріал, відпрацьовувати навички володіння.

Чи можна вивчити польську мову самостійно

Для цього вам знадобляться: наполегливість, час, підручник.

Отже, кілька кроків до опанування польської мови самотужки:

 1. Визначте мету за кожним основним напрямком: говоріння, письмо, читання, аудіювання.
 2. Визначте час (дні тижня й години) для вивчення польської мови. У вивченні будь-якої мови головне – систематичність. Тому нехай це буде краще 40 хвилин щодня, ніж 3 години два рази на тиждень.
 3. Будуйте свої уроки за принципом 50/50. 50% часу витрачайте на повторення вивченого, 50% – на опанування нового матеріалу.
 4. Підберіть і придбайте посібник та визначайте для себе допоміжні онлайн сервіси для вивчення польської.
 5. Обов’язково призначте собі систему заохочення. Наприклад, похід у піцерію за кожну сотню вивчених слів.

Складнощі самостійного вивчення польської мови:

 1. Важко прослідкувати й виправити помилки у вимові.
 2. Відсутність об’єктивного аналізу засвоєного матеріалу та усвідомлення свого мовного росту, досягнення певного рівня володіння мовою.
 3. Важче подолати мовний бар’єр — почати говорити.
 4. Механічне засвоєння граматики дає мало результатів. Викладач може пояснити правила, навести приклади та звернути вашу увагу на «пробіли» у засвоєнні матеріалу.
 5. Відсутність коригування програми відповідно до ваших здібностей (наприклад, краще розвинена зорова пам’ять або гірше сприйняття на слух) може призвести до збільшення кількості часу на вивчення польської до бажаного рівня.

Для швидкого та ефективного вивчення мови дуже важливо постійно застосовувати набуті знання на практиці. Ось кілька лайфхаків:

 1. Оточуйте себе мовним середовищем – слухайте польську музику, аудіокниги, переглядайте відео на ютуб польською з українським дубляжем.
 2. Оберіть польську мову в налаштуваннях на сторінках своїх соціальних мереж.
 3. Завантажте на телефон застосунок для вивчення польської та розширюйте лексичний запас кожну вільну хвилину, наприклад, поки їдете в громадському транспорті чи чекаєте в черзі.
 4. Почніть вести щоденник польською.
 5. Кращий спосіб зануритись у мовне середовище – подорожувати Польщею!

ТОП-5 книг для вивчення польської для початківців:

 1. Hurra!!! Po Polsku. В комплекті – СD диск з аудіо записами до кожного уроку. Додатково можна також придбати зошит з граматичними та лексичними вправами та відповідями до них.
 2. Кротовская, Кашкуревич. Практический курс польского языка. Тут є вправи на читання і переклад, діалоги, лексико-граматичні завдання. Так само в книзі наводяться правила польської пунктуації та орфографії.
 3. Й. Маховська. Граматика. Чому ні? Серія з двох книг, добре викладено граматичний матеріал, є ключі до завдань для самоперевірки.
 4. Данусия Сток. Польский за три месяца. Допоможе в стислі терміни опанувати основи польської граматики і необхідний для спілкування лексичний запас.
 5. Ґражина Левицька, Роман Левицький. Самовчитель польської мови. Практичний курс. Містить докладний та доступний опис польської фонетики та орфографії, призначений для тих, хто вчить польську самостійно.

А тепер увага! Щоб якнайшвидше розпочати навчання, не відкладайте на потім, розпочинайте прямо зараз!

Якщо ви вирішили опанувати польську з викладачем, реєструйтесь на курси в МОЦ Фелісія. Ми пропонуємо якісне та інтенсивне навчання, що допоможе досягти бажаного результату. Заняття можуть бути як індивідуальними, так і в групі. Крім цього, ми пропонуємо заняття в міні групах (Дует та Тріо).

Наші викладачі: Мирослава Чучупака та Анастасія Пугіна мають педагогічну освіту або проходили спеціальні курси, тому вони як ніхто інший передасть вам знання мови, польських традицій, розкажуть вам про культуру та побут поляків.

Вам необхідна польська мова для навчання у Вищих навчальних закладах? Тоді вам до нас!! Ми готуємо на рівень знання мови В1-В2! Проводимо сертифікацію! Направляємо на зимові, літні курси вивчення мови у мовному середовищі, тобто, на території Польщі!

Представник Державного Університету ім. Марії Кюрі-Склодовської про важливість вивчення польської мови для вступу:

#курсипольськоївполтаві #курсипольської #курсипольськоївполтавіцентрфелісія #фелісія #центрфелісія 🎓🎓🎓🎓🎓🎓🎓🎓🎓🎓🎓Представник Університету Марії Кюрі Склодавськоїрекомендує вивчити польську мову в Міжнародному освітньому центрі «ФЕЛІСІЯ»👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇Звертайтесь: (099) 982 27 42

Опубліковано Международный образовательный центр "Фелисия" Середа, 13 листопада 2019 р.

Вам потрібна Карта Поляка? Не проблема. Адже на наших курсах ви швидко опануєте потрібний рівень, ми компетентно проконсультуємо вас, як правильно заповнити анкету та підготуємо до співбесіди з консулом.

Треба знати мову для роботи в Польщі? Звертайтеся! Ми готові запропонувати вам основи не тільки для розмови на польській, а й читання, розуміння тексту, письму!

Бажаєте вивчати мову для подальшого проживання в польській державі? Тож, допоможемо усій сім’ї! Маємо досвід навчання польської мови для дітей та дорослий! Є досвід роботи одразу із сім’єю, з урахуванням ефективності саме такої форми засвоєння.