Тип навчального закладу: університети
Країна і місто: Польща / Краків
Напрямки навчання: біологія, хімія / інформатика / право, юрист / фізика, математика / філологія

Ягеллонський університет у Кракові

http://www.uj.edu.pl/

Найдавніший заклад Польщі та один з найдавніших навчальних закладів Європи, який був заснований у 1364 році королем Казимиром Великим.

За даними рейтингу, опублікованого The Times Higher Education Supplement (QS World University Rankings), Ягеллонський університет входить до 300 найкращих ВНЗ світу. На даний час в університеті навчається близько 46 000 студентів. Здобувати освіту можна на 111 напрямках та спеціальностях на польській мові, а також кількох напрямках англійською мовою.
Університет пропонує англомовні програми, а також  навчання німецькою мовою з отриманням подвійного диплому з напрямку менеджмент. Це спільна програма Консорціуму Ягеллонського університету та бізнес школи Ройтлинського університету у Німеччині (ESB Business Schol Reutingen University).
Університет розташований у центрі Кракова і має у складі сучасне університетське містечко, протяжністю 4 км. Гордість університету – бібліотека – одна з найбільших та найдавніших в Польщі, налічує більше 6 млн одиниць зберігання. У фондах бібліотеки є велика колекція середньовічних рукописів.
Спеціально для абітурієнтів при кафедрі полоністики функціонує Школа польської мови та культури для іноземців або «зерувка», що користується великою популярністю у молоді з цілого світу, адже це хороший шанс не лише вивчити польську мову та пізнати культуру, а і познайомитись із Університетом та розгледіти все зсередини.

За всю історію діяльності Ягеллонського університету, тут навчалися відомі письменники, вчені та просвітники, які міняли світову історію своїми винаходами та громадською діяльністю. Ян Длугош, Микола Коперник, Франциск Скорина, Кароль Войтила (папа Іоан Павло II), Станіслав Лем, Кшиштоф Зануссі, Норман Девиш, Вислава Шимбровска, Анджей Фрич Моджевський, Василь Стефаник – це лише невеликий перелік знаних вихованців Ягелонського Університету.

Незважаючи на глибокі традиції, Ягелонський Університет швидко розвивається та є лідером у інноваціях та модерних тенденцій у світі. Будується новий кампус, який називають Третім і який буде знаходитися на відстані 4 км від центру Кракова. У 1999 році був відкритий Науково-дослідницький центр наук про життя, у 2002 р. – відкрили Інститут Молекулярної біології та біотехнології з найсучаснішою науковою та технологічною інфраструктурою в Польщі, а також Інститут охорони навколишнього середовища. У 2005 році було відкрите нове приміщення для Інституту географії та просторової економіки.

Напрямки навчання:

  • Право і адміністрація
  • Лікарська справа
  • Філологія
  • Фізика, астрономія, прикладна математика
  • Інформатика
  • Хімія
  • Біологія, науки про Землю
  • Міжнародні відносини
  • Біохімія, біофізика, біотехнологія
  • Географія, геологія