Китай цікавить, перш за все, своєю тисячолітньою історією, яка вплинула на формування багатьох країн світу. Це – батьківщина різних технічних винаходів, які змінили долю людства, зокрема папір, компас, порох, друкарство. У наш час, Китай з кожним роком стає все потужнішим, заявляючи про свої лідерські позиції у світі. Ця держава має величезний економічний потенціал і досягнула високих успіхів у сфері міжнародної торгівлі та бізнесу. Багато світових брендів виготовляють саме китайці. Тут активно розвиваються новітні технології. Тому навчання у Китаї з кожним роком привертає увагу все більше і більше, стаючи дуже популярним напрямком, батьки і діти проявляють зацікавленість в отриманні освіти у цій азійській країні.

Чим Китай цікавий для студентів з України?

– Відсутність вимог до початкового рівня знання мови. Китайська вивчається протягом першого року навчання.
– При вступі не потрібно складати іспити.
– Можливість отримувати стипендію.
– Окремі групи для іноземців.
– Покращені умови проживання, оплата яких входить у загальну суму за навчання.
– Можливість навчатися та працювати, як правило після закінчення 1-2 курсу.
– Можливість отримати досвід однієї з найбільш розвинутих країн світу в сферах економіки, торгівлі, бізнесу, винаходів та іншого.
– Перспективи співпраці з китайськими фірмами, організаціями, налаштування власного бізнесу

Особливості навчання у Китаї

  1. Початок навчання, система оцінювання. Навчання у школах, коледжах, вищих навчальних закладах починається з вересня і триває до 20 червня. З початку січня і до кінця лютого – зимові канікули. Система оцінювання у навчальних закладах – американська, 100 бальна. Прохідний – в залежності від вимог по спеціалізації – від 50 до 85 балів.
  2. Терміни навчання. Загальноосвітня школа – 12 років, бакалавр – 4 (архітектура, інженери – +1 рік), магістратура – 2 (архітектура, інженери – +1 рік).
  3. Спеціалізації. Для іноземців пропонують здебільшого такі спеціальності: бізнес, економіка, гуманітарні напрямки.
  4. Привілеї для іноземців. Іноземні студенти, які обрали сферу торгівлі, економіки, бізнесу, за умови успішного навчання та хорошої дисципліни, отримують стипендію. Розмір коливається від 1 500 $ до 4 000 $. Як правило, покриваються витрати на навчання, проживання, харчування, придбання навчальних матеріалів та медичне страхування. Але, можуть тимчасово утримати або знизити розмір стипендій у разі порушення дисципліни, відсутності на заняттях чи низького рівня навчання. Групи для навчання іноземців окремі, до часу, доки студент не оволодіє китайською мовою на достатньому рівні. Але за умов успішної міжнародної сертифікації HSK (Чизкейк) – 4 чи 5 балів, можливе навчання разом із громадянами Китаю на різних спеціальностях (включаючи інженерні). Іноземні студенти можуть вступати без знання китайської мови. Живуть у покращених умовах і по 2 особи в кімнаті.
  5. Навчання неповнолітніх у Китаї. Коледжі, куди вступають після 9 класу, є відкритого і закритого типів. В останніх, батьки повинні написати заяву про можливість дітям покидати територію навчального закладу, чітко вказується час відсутності. Підтримується постійний зв’язок з батьками. Для неповнолітніх, які навчаються у вищих навчальних закладах, діє система опікунства, яка оформляється окремо.
  6. Віза. На початку оформляють від 30 днів перебування. В подальшому візу можна отримати у Китаї.
  7. Умови проживання. 2-3 особи в кімнаті. Оплата входить до загальної суми за навчання. Як правило, кімнати обладнані всіма необхідними меблями, тут є телевізор, холодильник, кондиціонер, душ і санвузол. На поверсі гуртожитку знаходиться загальна кухня, за бажання студенти можуть готувати самі. Зазвичай, у гуртожитку знаходяться пральні машини для загального користування.

МОЦ «Фелісія» є партнером Пекінського міжнародного освітнього центру «OU LU»