… Як все починалось

Команда МОЦ "Фелісія"

Міжнародний освітній центр «Фелісія» розпочав свою діяльність 10 лютого 2010 року. На той час навіть думка про навчання за кордоном викликала подив, а всі ЗМІ говорили про те, як молодих дівчат обманювали та примусово змушували заробляти проституцією, а дітей взагалі крали і продавали на органи. Тож, можна тільки уявити, який рівень довіри у батьків був на той час, коли директор Центру Олена Степанівна Катаєва заходила в клас на батьківські збори. Але сьогодні зовсім інша ситуація…

– Пані Олено, розкажіть, з чого все почалося?

– Можливо, зараз це прозвучить дивно, але саме через любов до нашої країни та до улюбленого міста Полтава виникла думка чи, навіть, внутрішнє запитання: як покращити життя своє і навколо себе? Як змінити на краще своїх дітей? Адже ми, українці споконвіків були розумними та працьовитими. То чому ж виживаємо, а не живемо? Чому Польща, яка була більш бідною країною, не тільки піднялася, а й стрімко розвивається далі? Про інші країни Європи та світу я навіть не думала.

Мої думки на тему «ЧОМУ?» призвели до дій. Я почала шукати інформацію про освіту. Можливо, треба навчитися мислити по-іншому? Моя старша донька Оля на той час закінчувала 9 клас, а я працювала у державній службі. І мені дуже хотілось знайти такі можливості, щоб у моєї дитини змінилося щось внутрішньо. Бо як практикуючий психолог розуміла: без внутрішніх змін не буде зовнішніх. Я шукала будь-які джерела, щоб мати змогу через освіту в Європі змінити мислення, відчуття та дії дитини. Щоб моя донька відчула на собі інше життя і вже не хотіла б жити як хтось і колись, а будувала нове і своє!!!

Донька Оля, звичайно і не мріяла так, навіть думок не виникало. Але моя ідея їй сподобалась. Звісно, у неї була інша мотивація, як у підлітків – НАВЧАННЯ ЗА КОРДОНОМ – ЦЕ КРУТО!!

Але, вирішивши після школи вступати до Польщі, виявилося, що у Полтаві є тільки один центр, який би міг допомогти у цьому. Міг, але не допоміг!!

Мрії все ж таки збуваються!! Працюючи на той час у державній службі, я захопилася ідеєю писати проекти та втілювати їх у життя через діяльність громадської організації. І саме через організацію та учать у семінарі «Написання проектів» я познайомилась із дуже харизматичною особистістю Миколою Смолінським! От із його пропозиції поїхати на ознайомчу поїздку до навчальних закладів Польщі все і почалося!

– Зрозуміло, що не все було одразу. Олено, розкажіть, як ваш Центр розвивався?

– Так, ми розпочали з Польщі, оскільки ця країна найбільш близька до України по відстані, мові та менталітету. Коли вперше побувала в цій країні, то була просто вражена, як стрімко вона розвивається, відчувала справжню Європу! Подумала тоді, що саме таку країну я хочу обрати для своєї доньки. Розуміла, що вступити до вищих навчальних закладів цієї держави складно без знання польської. Тому ми почали шукати фахівців, які б змогли навчити наших учнів мові на достатньому для вступу рівні. Нашим першим і найнадійнішим, професійним викладачем стала Алла Болотнікова (на той момент А. Безноса). На сьогодні вона – кандидат філологічних наук, доцент.

Алла Болотнікова

Ми постійно формуємо міцну та професійну команду викладачів. Деякі педагоги до нас прийшли не так давно, а є й такі, з якими ми співпрацюємо майже з самого початку заснування. Усі вони мають відповідні дипломи, сертифікати, закінчили вищі навчальні заклади Польщі.

Хочеться згадати і наших «перших ластівок» серед студентів: Денисенко Інна та Шингаренко Ріма! Ми і досі підтримуємо із ними зв’язок. Зараз вони проживають у м. Люблін. Інна працює фізіотерапевтом у лікарні. Ріма 4 роки була барменом у найкращому готелі міста, нещодавно стала щасливою матусею і виховує з чоловіком донечку.

– Олено, знаємо, що у Центрі «Фелісія» учні можуть опанувати не тільки польську мову. І перелік країн, доступних для здобуття освіти, значно ширший. Розкажіть про це детальніше.

– З часом ми зрозуміли, що можемо допомагати зі вступом не тільки до Польщі. Колись до нас на консультацію прийшли батьки, які були не проти, щоб їхня дитина навчалася, наприклад, у Чехії чи Словаччині. І я подумала: а чому б і ні? Наші пропозиції зростали відповідно до запитів клієнтів. Я їздила до цих країн, обирала університети, вивчала пропозиції, співпрацювала із закордонними партнерами. Віднедавна ми можемо запропонувати нашим клієнтам освіту у Китаї. Ця країна унікальна з багатьох сторін: зовсім інше бачення життя та його устрою, високий рівень дисципліни, заохочення до навчання, доброзичливе ставлення до студентів-іноземців, високі перспективи майбутнього, особливо у сфері бізнесу, економіки та торгівлі. Студенти мають право працювати під час навчання, проходять стажування.

Канада – країна мрій багатьох українців! Держава, у якій найширше представлена саме українська діаспора! Країна комфорту та високого рівня життя! Тож вона привернула і нашу увагу! На сьогодні ми співпрацюємо з коледжами провінцій Онтаріо та Квебек. Студентам пропонуємо різні напрямки навчання як гуманітарного, так і технічного, творчого напрямків. Отримавши канадський диплом з 3-х річною програмою навчання, випускники мають право легально працевлаштуватися на термін до 3 років.

– А як бути тим, хто не може одразу визначитися із професією та ВНЗ?

Мій 20-річний досвід психолога надає можливість професійно підходити до питання вибору професії. Тож, як тільки ми почали пропонувати нашим клієнтам навчання за кордоном, паралельно стали надавати учням допомогу у виборі фаху – профорієнтування. Наша система дає змогу визначити здібності дітей, їхні нахили, особистісні, лідерські якості та зорієнтувати у виборі професії. Після спеціального тестування та співбесіди, учень та батьки отримують рекомендації та безкоштовні консультації щодо отримання освіти в необхідній галузі. Окрім того, пропонуємо ВНЗ, технікуми чи ліцеї для навчання.

– Скільком своїм випускникам ви допомогли реалізувати їхню мрію про освіту за кордоном? Чи підтримуєте з ними звязки? Чи заходять вони в гості?

– За час нашого існування, центр «Фелісія» допоміг більше 400 учням. Усі вони успішно вступили, навчаються або вже завершили навчання за кордоном. Багато з них залишилися працювати у Польщі або переїхали до інших країн Європи та світу: Швеція, Норвегія, Великобританія, Америка, Іспанія і т. д. Деякі навіть відкрили там свій бізнес. Є і такі студенти, які повертаються зі здобутими знаннями та досвідом до України! По-різному складаються долі наших студентів, але, однозначно, досвід навчання за кордоном має неабиякий вплив на подальше життя та працевлаштування.
Ми щиро радіємо за кожного нашого учня, за його успіхи і здобутки. Дуже приємно відчувати, що ти доклав частину зусиль для того, щоб молода людина знайшла себе у житті, реалізувала свою мрію і заклала фундамент у забезпечене майбутнє. З багатьма випускниками ми підтримуємо дуже теплі, дружні стосунки. Вони нам пишуть, заходять у гості, ми залучаємо їх до участі у багатьох заходах та ініціативах.

Ми запрошуємо усіх, хто бажає навчатися у Польщі, Чехії, Словаччині, Канаді чи Китаї, до нас на безкоштовні консультації. Якщо ж ви ще не визначилися зі спеціальністю, допоможемо профорієнтуванням.
Завжди раді бачити Вас та бути корисними!!